dufrat3

 

reklama desperado 780x120px

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Jakie są zalety pokryć bitumicznych?

Lista atutów pokryć bitumicznych jest niezwykle długa, otwierają ją takie korzyści jak lekkość materiału, doskonała izolacyjność wodna a także świetna elastyczność, dzięki której produkty z bitumu w prosty sposób dopasowują się nawet do nierównego podłoża. Pokrycia bitumiczne są atrakcyjne dla klienta również za sprawą swojej relatywnie niskiej ceny oraz ze względu na mały odsetek odpadów powstający przy pracy z materiałem.

papa - 8

Do bitumów dachowych możemy zaliczyć każdą odmianę pap, czy to pod postacią rolek czy też gontów lub dachówek. Również faliste płyty bitumiczne należą do tej grupy produktów. Podczas jednak gdy papy znajdują zastosowanie głównie w kryciu dachów płaskich lub takich o nieznacznym spadku, reszta produktów bez problemu jest używana na połaciach o nachyleniu powyżej 15 stopni.

Rodzaje pokryć bitumicznych

Papy

Papa bitumiczna to tworzywo oparte na osnowie, która może być zbudowana z wielu różnego rodzaju zbrojeń i materiałów, wyróżniamy tu przede wszystkim wkłady tekturowe, włókna i welony szklane a także najbardziej nowoczesne i wydajne pod względem parametrów siatki z tkaniny poliestrowej. Są one dużo bardziej odporne na siły rozrywające, zarówno wzdłuż jak i wszerz. Na osnowie oparte są zaś obustronnie powłoki bitumiczne, z których jedna strona w wypadku papy nawierzchniowej jest pokryta specjalną posypką mineralną z gruboziarnistego, kolorowego kruszywa. Najczęściej są to opiłki łupka, granulatu ceramizowanego lub też bazaltu. W przypadku pap termozgrzewalnych powierzchnia produktu powlekana jest dodatkowo modyfikowanymi asfaltami, charakteryzującymi się zwiększoną elastycznością i wytrzymałością na ekstremalne warunki pogodowe. Tego rodzaju wyroby nie pękają na mrozie ani nie upłynniają się podczas największych upałów. Dzięki tak rozwiązanej budowie możemy się cieszyć dobrze funkcjonującym dachem nawet przez 30 lat.

Gonty

Innym rodzajem pokrycia dachowego z bitumów są dachówki i gonty. Ściśle rzecz ujmując są one zmodyfikowaną odmianą pap termozgrzewalnych produkowaną w wielu fantazyjnych kształtach naśladujących pokrycia z dachówki ceramicznej. Niektóre z modeli są barwione w specjalny, nierównomierny sposób, co pozwala im uzyskać zaskakujący estetycznie efekt światłocienia. W zależności od wybranego producenta trwałość gontów jest szacowana na okres od 10 do 40 lat. Powierzchnia pokryta tego rodzaju nawierzchnią jest w zupełności szczelna, co gwarantuje mechaniczne mocowanie na zakład każdej kolejnej warstwy. Dodatkowo wewnętrzna strona niektórych gontów jest otoczona specjalną warstwą folii samowulkanizującej się przy wysokiej temperaturze. Taki zabieg sprawia, że poszczególne warstwy sklejają się tworząc jeszcze bardziej szczelną powłokę.

Płyty faliste

Ostatnim z pokryć bitumicznych, które omówimy będą płyty faliste. Są one produkowane z włókien celulozy w dalszej części wytwarzania nasycanej masą bitumiczną. Formuje się je przy użyciu dużego ciśnienia tak, że kształtem przypominać mogą pokrycia z eternitu. Wierzchnia warstwa takiego tworzywa jest powleczona żywicą lub akrylem zmieszanym z winylem. Ich lekka forma oraz elastyczny charakter sprawiają, że często są wybierane w sytuacjach, gdy wymagana jest naprawa starego pokrycia bez możliwości jego zdejmowania.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież