fotovideo

 

reklama desperado 780x120px

bikemotoportale

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Pechowy weekend w Długiem

DŁUGIE/ Ostatni weekend okazał się wyjątkowo pechowy dla mieszkańców Długiego, gdyż w tym czasie doszło w miejscowości do dwóch pożarów. Dzięki szybkiej interwencji strażaków ogień szybko został zlokalizowany, a sytuacja opanowana. Na szczęście oba przypadki nie skończyły się tragedią.

DSC 0884 Kopiowanie

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek późnym wieczorem. W domu mieszkalnym wybuchł pożar spowodowany przez spięcie instalacji elektrycznej w obrębie licznika prądu. Ogień bardzo szybko przemieścił się na poddasze, gdzie znajdował się łatwopalny materiał. Pożar zauważyli sąsiedzi i zadzwonili pod numer alarmowy straży pożarnej. W akcji uczestniczyli: PSP Sanok, dwa zastępy OSP Długie, OSP Nowosielce, pogotowie ratunkowe oraz pogotowie energetyczne. Sytuacja była niezwykle niepokojąca ze względu na to, że w mieszkaniu znajdował się mężczyzna (60l.) oraz butla z gazem. Właściciel domu po zauważeniu pożaru własnymi siłami opuścił budynek i został opatrzony przez zespół medyczny. Po przebadaniu stwierdzono, że nie wymaga hospitalizacji. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru na poddaszu i przewietrzeniu pomieszczeń. Większość mieszkania została zalana, a prąd odcięty. To świadczy o tym, że dom nie nadaje się aktualnie do dalszego zamieszkania i konieczny jest remont. Straty oszacowano na około 2 tys. zł.

 

Druga interwencja miała miejsce w sobotę. Państwowa Straż Pożarna w Sanoku otrzymała zgłoszenie o 16:59 do pożaru w przewodzie kominowym. Sadza została ugaszona, a następnie użyto gaśnicy proszkowej. Jednak na odcinku około dwóch metrów komina nie udało się udrożnić. Pomieszczenie zostało przewietrzone i oddymione. Przekazano właścicielowi domu informację, że jest konieczne przywrócenie komina do stanu użyteczności. W akcji uczestniczył jeden zastęp z PSP Sanok.

Żaneta Kornaś

Komentarze   

-1 #1 wujeksamozło 2017-07-16 08:25
Szmata
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież